Vánoční dárek - článek - postřehy z kroužku

Mýdlo drahokam
 

 
VÁNOČNÍ DÁREK, ANEB MALÁ BOJOVNICE S VELKÝM SRDCEM A VNITŘNÍ SILOU
 
     Blíží se Vánoce a máme krásný adventní čas. Dobu, která nám nabízí prostor pro naladění. Pokud patříte mezi ty šťastné, kteří nepodléhají stresu, určitě mi dáte za pravdu, že to nádherné přibližování Štědrého dne je velmi příjemné. Provoněné cukrovím i atmosférou, barevná výzdoba a záře všude kolem.
Je to také období, kdy se pořádají vánoční besídky pro děti i dospělé a obecně si vzájemně při posledním předvánočním setkání přejí lidé, kteří jsou v kontaktu, mnoho pěkného.
Působím jako lektorka v několika mateřských školách, kde vyučuji bojové umění – kung-fu. Věříte, že už takhle malí žáčci mohou být velkými bojovníky? Je tomu opravdu tak. Učím už řadu let a každý rok jsem překvapená, jak jsou děti úžasné. Práce s nimi je tvrdší, než s dospělými, ale o to zajímavější. Snažím se v dětech nalézat lepší já a předávat východní filosofii pro ně v pochopitelných rozměrech. Jsou nesmírně chápaví, inteligentní a kreativní.
V jedné ze školek je malá 4 letá holčička. Není to výjimka, rodiče velmi dobře chápou smysl kroužku. Nešťastnou náhodou si prokousla ret a krev začala zbarvovat její ručičky, kterými si instinktivně přikryla ústa. Postavila se, neuronila ani slzu, sedly jsme si a chvíli odsávala krev do kapesníku. Hrdinně čekala, až se krvácení zastaví, aby se mohla opět zapojit do výuky. Strach, bolest, obava. Nic z toho se nekonalo. Žádný vřískot typu: „mamí, auvajs, to bolí, já chci maminku“ -  apod. Myslím, že na tak malé dítě – velmi slušný výkon bojovníka.  Nejen, že zvládla situaci, ale byla i příkladem pro ostatní, kteří by možná takovou odvahu neměli.
Měla jsem radost a to jsem ještě netušila, že po hodině přibude další překvapení.
Při závěrečném rituálním loučení se holčička už ptala po mamince a rychle chtěla utíkat do šatny, jestli tam už náhodou není. Myslela jsem, že přeci jen by si ráda od maminky nechala pofoukat bebíčko.
Spletla jsem se. Když jsem, už oblečená, vycházela ze šatny, holčička tam s maminkou a tatínkem už na mě čekala. Když mě uviděla, rozběhla se ke mně a s velkým úsměvem mi podávala vánoční balíček, který měla pro mě připravený a maminka ho měla přinést. Očička jí zářila, když mi přála hezké Vánoce, a obraz jejího překrásného úsměvu mám ještě teď v mysli. Krom jiného bylo v balíčku krásné zelenobílé mýdlo, které vypadalo jako drahokam. Miluji zelenou barvu a miluji také napojení, která vzniknou s některými žáky. Byla jsem překvapená a dojatá.
 Rozdávejte lidem štěstí, to jsou ty nejkrásnější dárky, které můžete dát.

paní Kungfová

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one